TR EN

HAKKIMIZDA

Sağlıklı bir yaşam için vücudun yeterli ve dengeli beslenmesi gerekmektedir. Ancak insan vücudu, günümüzün beslenme alışkanlıklarından dolayı ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve birçok doğal kaynaklı maddeyi yeteri kadar alamamaktadır. Bu durum yetişkinlerden çok bebek ve çocukları etkilemektedir çünkü gelişme çağında vücuda yeteri kadar alınamayan vitamin ve mineraller, ileriki yaşlarda birçok hastalığa sebep olabilmektedir. Bu nedenle her yaştan insanın sağlığını koruyabilmesi için gerekli olan vitamin ve mineraller dışarıdan takviye edilmelidir.

Ördekçioğlu Holding bünyesinde kurulan Medfors Farma Tıbbi Ürünler San. ve Tic. Ltd. Şti. 2007 yılında takviye edici gıda sektörüne girmiş ve ilk olarak Babuline Bitkisel Şurup ithalatı ve satışı ile sektördeki çalışmalarına başlamıştır. 2011 yılında kendi üretim tesisini kurarak sektörde emin adımlarla ilerlemeye başlayan Medfors Farma, son yıllarda ürün çeşitliliğini arttırıp kadrosunu kalifiye personel ile genişletmiş ve 2013 yılının ikinci yarısında ise tesislerinde Ar-Ge Laboratuvarını kurmuştur.

Medfors Farma 2016 yılında Hollanda’nın takviye edici gıda alanında güçlü firması Vitals ile İngiltere’nin sprey formatındaki takviye edici gıda ürünleri ile kendini kanıtlamış yenilikçi firması BetterYou’nun Türkiye distribütörü olmuştur.

Kaliteye verdiği önem sebebiyle, ISO 9001:2015, HACCP ve GMP sertifikalarını sahip olan Medfors Farma, ürünlerinin tamamını GMP’ye (Good Manufacturing Practices-İyi Üretim Uygulamaları) uygun olarak üretmektedir.

Medfors Farma “Sağlıklı nesillerle güçlü bir gelecek.” vizyonu ile daha sağlıklı ve güçlü nesiller için üretmeye, çalışmaya ve kendini geliştirmeye devam etmektedir.

Üretim ve Ar-Ge

Medfors Farma’da üretim, analiz sertifikaları olan en üstün kalitedeki başlangıç maddelerini (hammadde ve ambalaj) alarak başlar. HACCP, GMP (Good Manufacturing Practices-İyi Üretim Uygulamaları) ve ISO 9001:2015 standartları kalitesinde üretim gerçekleştiren Medfors Farma’da, yeni ürünlerin araştırılması, geliştirilmesi ve üretilmesi tecrübeli bir ekip tarafından yapılmaktadır. Bu disiplinler ile üretilen ürünlerin kalitesi de Ar-Ge aşamasından itibaren belirlenen çizgide korunmakta ve müşterilerimize güven içerisinde sunulmaktadır.
 

Hedeflerimiz

Medfors Farma'nın gelecek yıllardaki hedefi, Türkiye’nin Takviye Edici Gıda sektöründe önde gelen ilaç firmaları arasında yer almaktır. Şirket bu amaç doğrultusunda yatırımlarını ve çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Kurumsal Değerlerimiz

Medfors Farma’nın temel kurumsal değerleri;

 

Mükemmeliyet                      

Ürettiğimiz ürünlerin en yüksek kalite standartlarına sahip olması ve müşteri memnuniyetinin en üst seviyede olması gerektiğine inanıyoruz. Bunun için de kendimizi sürekli yeniliyor ve geliştiriyoruz.

Disiplin
Sonuç odaklı çalışma prensibimiz ve kararlılığımız ile, bizi bir sonraki hedefimize taşıyacak çözüm yollarını ararız. Alınan kararlara ve planlanan sürelere uyarak, çalışmalarımızı şirket kuralları dahilinde sürdürürüz.

Dürüstlük  

İnsan sağlığının söz konusu olduğu bu sektörde, yapılan işin doğru, dürüst ve şeffaf bir şekilde yapılması gerektiğine inanıyoruz. Çalışma arkadaşlarımızla, müşterilerimizle, tedarikçilerimizle ve iş ortaklarımızla karşılıklı güvene dayalı bir ortamının sağlanmasına özen göstererek, çalışmalarımızı yüksek ahlaki değerlere bağlı kalarak sürdürüyoruz.

Ekip Çalışması  

Başarılı olmanın sırrı, ekip olmaktan geçer! Bu nedenle biz de birbirimize ekip olarak güvenir ve ortak hedef doğrultusunda iş birliği içerisinde çalışarak bir takım gibi hareket ederiz.

 

 

Kalite Politikamız

Medfors Farma, vizyonu ve hedefleri doğrultusunda, müşterilerinin ve çalışanlarının beklentilerini karşılamayı, sürekli iyileştirme için sistemlerini periyodik olarak gözden geçirmeyi, kaliteli üretim için gerekli kaynakları sağlamayı, ulusal ve global düzeyde gereklilikleri yerine getirmeyi, insan sağlığına ve güvenliğine uygun bir şekilde üretip satmayı ilke edinen müşteri odaklı bir firmadır.

 

 

Çevre Politikamız

Medfors Farma, sürdürülebilirlik politikaları çerçevesinde doğal kaynak kullanımına dikkat etmekte ve atıklarını kategorilere göre ayırmaktadır. Ürünlerinin kullanıldıktan sonraki çevresel etkilerini de kontrol eden ve düşük karbon salınımına dikkat eden Medfors Farma, yasal mevzuat ve gerekliliklere uyan, çevresel kirlilikleri ve bu kirliliklerin çevreye olan etkilerini tedarikçiden müşteriye kadar değerlendiren duyarlı bir firmadır.